Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Norweskie Fiordy na 3 dni z namiotami
Autor Wiadomość
zyggi

Wysłany: Pon Mar 19, 2012 5:21 pm   Norweskie Fiordy na 3 dni z namiotami

Mam zamiar polecieć miedzy 12 a 15 maja do Stavanger w Norwegii.
Biorąc pod uwagę ceny noclegów w Norwegii rozważam spanie pod namiotami.
Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę niskie temperatury, więc koniecznie trzeba zaopatrzyć się w ciepły śpiwór (najlepiej z optimum przy ok. 0C)
Koszty wyprawy przewiduję na ok. 200-250zł (przelot samolotem to niecałe 100zł w obie strony, z Warszawy)
Jak ktoś chętny proszę o szybkie info na zygmunto@op.pl

Hubercik 
kocham podróże :)

Wysłany: Pon Mar 19, 2012 9:01 pm   

Podróżniku :)

3 dni to bardzo mało na fiordy,ale powodzenia...

Przelot z WizzAir to 150 zł w obydwie strony (stan na 2012-03-19 g. 20:50), nie wziąłeś też pod uwagę opłat dodatkowych - opłata kartą kredytową MasterCard 36 zł, Visa 36, Maestro debetowa 27 zł, przelew bankowy 18 zł, rezerwacja przez telecentrum też kosztuje 32 złx2 (lepiej już przez stronę rezerwować), rezerwacja z jakąś kartą kredytową WizAir nic nie kosztuje, ale mało kto taką ma, chyba tylko wielbiciele tychże linii:) Do tego opłata za bagaż 90 złx2 (poza sezonem, nie wiem czy dla WizzAir maj to sezon czy nie:), jeśli sezon to 113 złx2) chyba, że chcesz lecieć bez bagażu rejestrowanego, ale wtedy nie licz raczej, że zabierzesz namiot, kolejna opłata to odprawa - na stronie wizzair.com 32 złx2, na lotnisku 68 złx2. Jak przekroczysz limit kilogramów dodatkowa kasa.

Przelicz sobie sam i nie myśl, że ktoś Cię puściłby do Norwegii za mniej niż 100 zł, dobre czasy minęły :)

Pozdro :)

zyggi

Wysłany: Pon Mar 19, 2012 9:57 pm   

Masz rację z opłatami bilet wyjdzie pod 200zł. Zazwyczaj można liczyć na pomoc w zakupie biletu aby nie płacić haraczu. Mały namiot, śpiwór, trochę jedzenia do bagażu podręcznego się zmieści (mój namiot + śpiwór to tylko 4kg). Ciuchy ciepłe na siebie.

Hubercik 
kocham podróże :)

Wysłany: Pon Mar 19, 2012 10:07 pm   

Nie pamiętam już czy pozwolą Ci wnieść namiot w bagażu podręcznym. Metalowe (o ile namiot takie posiada) części mogą różnie być odebrane. Bez bagażu koszt jakieś 250 zł. Zastanów się czy warto. Może lepiej odłożyć kilka stówek więcej i pojechać w innym terminie np. na 6-8 dni :)

zyggi

Wysłany: Pon Mar 19, 2012 10:49 pm   

Na dłużej to ja raczej nie chcę jechać. Koszt 250zł to jeszcze nie jakiś majątek. Czekam jeszcze na odpowiedz z couch'a, to wtedy w ogóle mogę zapomnieć o namiocie. Z przewiezieniem namiotu nie miałem problemu, ale to pewnie też zależy od tego jaki kto ma namiot. Ale i tak, jakby ktoś chciał wyskoczyć na te 3 dni to dalej aktualne.

Odpowiedz do tematu