Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wędrówki po górach.
Autor Wiadomość
Bartek298 

Wysłany: Czw Cze 21, 2012 2:45 pm   Wędrówki po górach.

Witam,

Szukam informacji o miejscach wartych obejrzenia w górach. Interesują mnie Bieszczady i Tatry. Jestem zwolennikiem pieszych wycieczek "na dziko" czyli bez wcześniejszego organizowania sobie np. noclegów. Zadowala mnie również noc pod namiotem, lub nawet pod zupełnie gołym niebem.
Już od wielu wielu lat nie obserwowałem czystego nieba nocą, tam gdzie widać wszystkie gwiazdy i można w spokoju dumać nad sensem życia.
Nie mam dostatecznych informacji o tym, dokąd i po co można iść w góry. Chciałbym prosić o podpowiedź, dokąd warto się wybrać i gdzie urządzić sobie "bazę wypadową" do takich wędrówek. Nie będę wybrzydzał jeżeli bazą będzie jakiś pensjonat lub hotel, choć bardziej odpowiadała by mi wycieczka typu: plecak, namiot trochę żarcia, gitara, mapa, kompas, woda i dokąd oczy poniosą !
Niestety nie orientuje się też w topologii tych miejsc. Warto byłoby poczytać jakieś przewodniki i pooglądać mapy. Jestem otwarty na propozycję jakie przewodniki poczytać.
Zaznaczam też że interesują mnie przed wszystkim wycieczki wymagające wysiłku fizycznego. Wędrówki bezdrożami po lasach, lub ścieżkami, w górę w dół. Nie chciałbym być prowadzony "za rączkę" po Krupówkach i sklepach na nich.
Raz że nie mam na to pieniędzy, dwa że mnie to wcale nie interesuje.
Wycieczka taka z konieczności, musi być wycieczką samotną. Niestety nie mam dość wytrwałych przyjaciół, którzy dotrzymali by mi kroku i towarzystwa w takiej wyprawie, a z nieznajomymi to gorzej niż z dzikimi stworzeniami : )
Nie jestem Alpinistą, ani grotołazem! Nie potrafię się wspinać przy pomocy specjalistycznego sprzętu i nawet nie sądzę żebym mógł kiedykolwiek się tego podjąć, ze względu na lęk wysokości. Wobec czego taka wycieczka musi być zorganizowana, tak abym nie musiał uprawiać zbyt ekstremalnych wspinaczek po pionowych ścianach.
Tak więc Tatry mogę zwiedzić tylko z perspektywy szlaków. Bieszczady natomiast chętnie zwiedziłbym bardziej dogłębnie. Marzy mi się marsz w górę rzeki, np Sanu. Nie musiałbym wówczas wciąż orientować się w terenie, bo z grubsza wiadomo dokąd San zmierza : )
Nie mam też doświadczenia w takich wyprawach, jakie sobie wymarzyłem. Boje się że ten brak doświadczenia może mnie zgubić. Chciałbym zapytać pasjonatów podobnych wycieczek o ich doświadczenia i jakie np. podróżując "za rzeką" niebezpieczeństwa mogą się czaić na podróżnika. Mnie przychodzą do głowy bagna i dzikie zwierzęta. Nie chciałbym na swojej drodze spotkać niedźwiedzia. Nie chciałbym też przepaść bez wieści w odmętach jakiegoś bajora. Dlatego powinienem przestudiować mapy takich terenów, tylko skąd takie mapy wziąć ?
Nie chce też wchodzić w konflikt z prawem i bez pozwolenia wkraczać na tereny parków narodowych lub innych miejsc w których nie powinno mnie być. Dlatego pytam też czy taka podróż "z marzeń" jest wykonalna z prawnego punktu widzenia.
Jeżeli nie Tatry, ani Bieszczady, bo mogłoby to przekroczyć moje możliwości to może góry Świętokrzyskie? Mimo że całe życie mieszkam w Kielcach to tak naprawdę nie wiele w nich widziałem. Byłem na Świętej Katarzynie, Łysej górze, ale to było wieki temu. Chętnie przypomniałbym sobie te miejsca, ale też nie wiem czego w nich szukać. Tu podpowiedzi przewodników też były by bardzo pomocne.
Bardzo chciałbym po obcować z naturą, bliżej niż do tej pory. Dlatego zależy mi na miejscach pięknych, zielonych i nietkniętych ludzką ręką. Zapewniam też że nie jestem typem śmieciarza i umiem zadbać o swoje otoczenie, tak żeby nie było śladu na nim po mnie.
Pisałem już na innym forum, ale nie mogę się doczekać odpowiedzi. Może wymarło ?

Tyle na ten czas przychodzi mi do głowy. Proszę o podpowiedzi od czego zacząć swoją przygodę z podróżnictwem. Z góry dziękuje : )
Pozdrawiam.

pierzgal 
www.HiTravel.pl

Wysłany: Wto Paź 23, 2012 9:41 am   

Drogi Kolego! Jeśli chodzi o Tatry to namiot i spanie pod gołym niebem nie wchodzi w grę, ze względu na zakazy i Twoje własne bezpieczeństwo. Chyba nie chciałbyś się obudzić w paszczy sympatycznego aczkolwiek groźnego misia?

Jest jednak rozwiązanie znacznie prostrze i bardzo tanie, czyli nocleg zastępczy w Tatrzańskich schroniskach. Polega on na tym, że jeżeli nie masz uprzednio zrobionej rezerwacji, to schronisko ma obowiązek przyjąć Cię i przenocować chociażby na podłodze, w cenie najtańszego pokoju. Najczęściej jest to około 20 zł, czasem 40 (morskie oko). Wystrzegaj się Murowańca bo to schronisko tylko z nawy.
Szczególnie polecam schroniskowe szarlotki :)

Helionn

Wysłany: Pią Cze 07, 2013 7:24 pm   

W Tatrach zdecydowanie warto wynająć noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej: http://www.e-wczasy.pl/noclegi,bukowina-tatrzanska Świetna miejscowość, o wiele bardziej kameralna od pobliskiego Zakopanego, Jednocześnie jest tam bardzo blisko do wielu cudownych miejsc w naszych Tatrach: Orlej pęci, doliny pięciu stawów.
Łatwo jest wynająć pokoje w kwaterze z których będziemy mieli cudowny widok na góry - jak z obrazka.

mirandaxxx

Wysłany: Śro Lut 11, 2015 3:38 pm   

W sumie jeśli chodzi o schroniska w tej okolicy, to te Schronisko PTTK Trzy Korony jest bardzo lubiane przez turystów.
Rozciąga się z niego widok na szczyt Trzy Korony i cieszy się bardzo dobą opinią odwiedzających- odnośnie pokoi, jedzenia, czystości i oferowanych usług.
Idealne miejsce na ferie zimowe z dziećmi.

adik356

Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 1:31 pm   

Ciekawe inspiracje wycieczek po górach i nie tylko pieszo znajdziecie na: http://wyprawypiesze.pl . Widziałam tam opisy miejsc, trasy, zdjęcia, które na pewno zachęcą nie jedną osobę do zwiedzenia danych miejsc. Są tam nie tylko Polskie miejsca ale także zagraniczne.

wawa111

Wysłany: Pon Wrz 14, 2015 9:31 am   

My jeszcze we wrześniu z rodziną uderzamy do Szczawnicy można zapoznać się z okolicą tutaj http://www.szczawnica.nrs.pl w planach wypady rowerowe jak również i piesze, mamy wiele tras do zbadania ;)

cecyliaa29 

Wysłany: Pon Lis 30, 2015 8:58 am   

To świetny pomysł na spędzanie czasu wolnego...może warto poszukać noclegu w tym miejscu http://pieknekoscielisko.com.pl/ ? jest blisko Zakopanego także chyba można tam wypocząć:)

adik356

Wysłany: Sob Mar 05, 2016 11:46 pm   

Góry są piękne każdą pora roku. Idealne dla fanów pieszych wędrówe iak i rowerowych szlaków. Ostatnio znalazłam super bloga http://www.krakowskiserwisrowerowy.pl/ . Znajdziecie tutaj mnóstwo ciekawych miejsc do zobacznia i zwiedzenia w Polsce. Dowiecie się gdzie smacznie i dobrze zjeść oraz przespać się w przyzwoitych warunkach.

darekbasiak

Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 3:05 pm   

Zgadzam się że w Szczawnicy są warunki do chodzenia po górach, mają kilka fajnych tras, w tym roku planuję się tam wybrać, już dziś przeglądam noclegi tutaj http://www.szczawnica.com

dominn

Wysłany: Nie Maj 01, 2016 11:31 pm   

Sprawdźcie jeszcze, co ma do zaoferowania Szklarska Poręba http://www.edom.pl/nocleg...ba/1452/1411220 Nie jest tłoczno, co wydaje się olbrzymim plusem. I ceny są dużo niższe niż w Tatrach.

Naszlaku

Wysłany: Czw Cze 16, 2016 4:20 pm   

Wędrówki po górach to sól pobytu w tej krainie , ale wieczorem miło jest odpocząć w eleganckiej kwaterze http://www.visitzakopane....,polecane.html, na visitzakopane.pl kilka zdjęcia z tego miejsca.

Odpowiedz do tematu