Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Izrael kwiecień 2013 szukam chętnych.
Autor Wiadomość
kk77

Wysłany: Wto Sty 08, 2013 9:02 pm   Izrael kwiecień 2013 szukam chętnych.

Chciałbym zobaczyć ziemię świętą.Tzn miejsca znane Jerozolima,Nazareth,betlejem itp.Nie chce,żeby to była typowo kościelna wycieczka hihi.Bo na taka może wyglądać.Niestety nie znam nikogo kto by się chciał wybrać na taki wypad.Myśle,że tydzień mógłby wystarczyć,wszystko związane z urlopem w pracy.Jak szukałem lotów to najtaniej wychodzi wizzair via budapeszt.Wiek,płeć zainteresowanych nieistotna.Oczywiście dobrze by było ,żeby były to osoby które chcą jak najwięcej zobaczyć w możliwie jak najkrótszym czasie(planuje 1 tydzień).Z tego co wiem wizy dla obywateli Polski nie są wymagane.Doczytałem aby nie chcieć dać sobie wbić izraelskiej wizy turystycznej do paszportu już w Izraelu,gdyż potem mogą byc trudności z wjazdem np do krajów arabskich,które nie mile widzą taki stemple(wręcz jest zakaz wjazdu na terytorium).Pozostaje wtedy zmiana paszportu.Czasu jest jeszcze troche więc może ktoś sie zainteresuje.Im wcześniej tym lepiej bo szybciej sie będzie można zorganizowac i wszystko ogarnąć.

kk77

Wysłany: Sob Sty 26, 2013 2:52 am   

Ze względu na brak chętnych,termin można przesunąć do sierpnia włącznie.Mam nadzieję,że ktoś jednak będzie chciał pojechać.Na innym forum też założyłem taki wątek i jest dwoje chętnych

Przykładowy plan do negocjacji wg mnie:
biorę pod uwagę 9-cio dniowy pobyt.
1.dzień- przylot do TelAvivu w zależności od czasu można pozwiedzać lub odrazu udać sie do miejsca noclegu.Na nocleg wybrałbym Jerozolimę skąd można wszędzie się udać i planować wypady.Chociaż szperając w internecie dowiedziałem się,że tańsze są noclegi w Betlejem(tj. 8 km od centrum Jerozolimy),czyli praktycznie tuż obok
2,3,4 dzień-zwiedzanie wszystkich zabytków Jerozolimy w połączeniu z wizytą w Betlejem.Doczytałem,że 3-4 dni w zupełności powinno wystarczyć na poznanie tego świętego miejsca.
5dzień-wyjazd nad Morze Martwe,kapiel oraz wjazd kolejką na Masadę.Przy okazji można udać się około 1km na północny zachód od brzegu morza do osady Qumran (ruiny i miejsce znalezienia zwoji z qumran).
6,7-dzień-zwiedzanie Akki wraz z Hajfą oraz Nazaretu można także zachaczyć o jezioro galilejskie.

Z Jerozolimy do Akki można udać sie tamtejszą koleją.Z uwagi na odległość można pomyśleć o noclegu w okolicy np w Hajfie.
8-dzień-poświęciłbym na autonomie palestyńską.Dla porównania arabów i żydów.
9-dzień to dzień wylotu.I tu też wszystko by zależało od możliwości czasowych tzn. o której lot ,o której przybycie z Jerozolimy itp,itd.Jeśliby było dużo czasu to można połazić po Telawiwie.

Nie wiem czy jest to do ogarnięcia,korzystając z komunikacji publicznej.Stąd też pomysł wynajmu samochodu koszt okoł 500-600 zł na taki okres.

to tylko mój pomysł,który nie musi być wcielony w życie.Czekam na propozycje,poprawki mile widziane.pozdrawiam zainteresowanych.

kk77

Wysłany: Nie Lut 10, 2013 10:20 pm   

Chętnych jak narazie jest troje osób.Został ustalony termin tj w przedziale 11-25 sierpień.Ten termin jest ostateczny i nie będzie zmieniony.Jeżeli komuś pasuje zapraszam,nadal czekamy.Cały wyjazd chciałbym żeby trwał do 8-9 dni,ograniczone to jest moim urlopem niestety.

Helionn

Wysłany: Pon Mar 18, 2013 6:17 pm   

Ehh, fajnie wam! Ja dopiero będę mógł we wrześniu :)

kk77

Wysłany: Nie Lip 07, 2013 11:06 pm   

I są nadal wszyscy chętni,bo nie widze żadnego odzewu?

Odpowiedz do tematu