forum.bezdroza.pl

Różne tematy podróżnicze - latarka "bez baterii"

Snufkin - Pią Paź 22, 2004 1:31 am
Temat postu: latarka "bez baterii"
Chciałem kupić sobie małą latarkę, nie do celów wyczynowej turystyki górskiej etc., ale tak, żeby np. w schronisku poczłapać do klopa nocą, w nocnym pociągu poszukać czegoś w plecaku bez budzenia współpasażerów, oświetlić rozkład jazdy PKSu na wsi wieczorem. Ogólnie satysfakcjonowałaby mnie latarka na 2 paluszki, kosztuje ona kilkanaście złotych - przyzwoitej firmy. Natomiast ostatnio na aukcji internetowej wygrzebałem latarkę "bez baterii", w której prąd wytwarza się metodą indukcyjną, tzn. przez potrząsanie, a później świeci ona (latarka) ok. 5 min. Kosztuje ok. 20 PLN + wysyłka. Czy ktoś z was ma coś takiego? Zastanwaniam się, czy to aby nie straszny szajs, nie widziałem takiej nigdy w sklepie, tylko na aukcjach...
wtak - Pią Paź 22, 2004 8:59 am

na baterie słoneczne widziałem campingaz-u ale kosztowała 180 zeta.
20 zł to troszkę chyba zbyt niska cena jak na sprzęt bądź co bądź bardziej zaawansowany niż latarenka na paluszki

Anonymous - Czw Lis 04, 2004 11:19 am
Temat postu: latarka bez baterii
widzialam taka latarke firmy everlight, ale kosztowala na pewno nie mniej niz 100 zl. latarka sie potrzasa,ona swieci, ale nie za dlugo... az do nastepnego wstrzasniecia
Anonymous - Wto Lis 23, 2004 2:38 pm

kiedys mozna bylo kupic takie latarki od "ruskich"mialy u dołu taka wajhe
ktorą sie sciskalo rytmicznie i wtedy klatarka swiecila

qsma - Wto Mar 15, 2005 8:30 pm

teraz do dostania są latarki diodowe za grosze w hipermarketach, machasz kilka razy nią i swieci pare minut. hehehe 8)
Anonymous - Czw Lip 20, 2006 10:38 pm

ja mam taką latarkę i jest ok nie trzeba się trudzić wymienianiem baterii po naładowaniu trzyma dość długo. Latarka jest firmy everlight nie wiem ile kosztowała bo ją wygrałam i jestem z niej bardzo zadowolona.