Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
bilety na KRYM
Autor Wiadomość
zosiek_a

Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 9:44 am   bilety na KRYM

mam pytanie odnosie zakupu bilety na Krym.Czy ktos wie gdzie mozna zakupic je wczesniej? znalazlam kontakt we Lwowie u WASYLa czy ktos korzystal z jego uslug?

Żyrafa

Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 9:55 pm   

Ostatnio zmieniony przez Żyrafa Wto Gru 29, 2009 10:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Gość

Wysłany: Sob Kwi 21, 2007 11:53 am   

Daj sobie spokuj z posrednictwem my jechalismy dwa razy i nie bylo z tym problemu czasami moze byc tak ze nie dostaniesz bezposrednio do Symferopolu ale mozesz pojechac np najpierw do Dniepropietrowska i z tamtad na krym.Jak juz dotrzesz na miejsce radze od razu wykupic bilet powrotny i tu musisz pokrecic sie troche po miescie nie wiedziec dlaczego kasa na pociagi dalekobiezne jest gdzies w centrum miasta zdala od dworca.Mowie o Symferopolu

Gość

Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 12:50 am   

Z Lwowa można jechać zarówno bezpośrednio do Symferopola jak i dostać się na Krym przez Odesse (jechaliśmy po sezonie i utknelismy tam 3 dni - ale w sezonie nie ma problemu) czy też z przesiadka w Dnipropietrowsku. Po dotarciu do Lwowa przeważnie bilety można bez problemu kupić (chociaż straszą że tak nie jest) jeżeli się nie jest większą grupą. Można w takim wypadku kupić bilety na następny dzień a przenocować w Lwowie (kwatery w Polonii można załatwić w Domu Polskim).
Co do Krymu to szczególnie polecam Kercz (dla znających rosyjski bo są problemy z noclegiem). Nie polecam za to polegać na adreaach i CENACH hoteli podanych w przewodniku Pascala (tani i ładny chotel okazał się najdroższym hotelem w mieście z cenami powyżej 1tys. zł od osoby!!!!). W razie pytań nt. Krymu (spędziłem tam ponad miesiąc) można pisać mpietruszewski@rambler.ru

drewniany_smok

Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 1:34 am   

Pośrednictwo jest dobre jak masz bardzo ograniczony czas w sezonie, tak poza tym to smiało bez rezerwacji; Nieraz w sezonie trafi się szczęście - moi znajomi dostali 30 lipca ubiegłego roku do Symferopola na ten sam dzień cały przedział kupe :)
Wasyl to dobry kontakt-ja korzystałem bo urlop miałem ograniczony, a zalezało mi by szybko znaloeźć się w Kerczu-chciałem bilety na ten z Lwowa wagon bezpośredni, ale podobno nie szło załtwić, więc dostałem bilety z przesiadką w Symferopolu-prowizja była tylko ta jedna; zresztą załatwała ją Inna, taka moda urocza Ukrainka, jednak strasznie zakręcona i trzeba uwazać jak oblicza cenę. Nam najpierw zawyżyła cenę, a potem przeliczając ponownie wliczyła tę prowizję w cenę biletu, wyszliśmy więc na tym tak jak byśmy kupowali w kasie.
Potwierdzam to co pisze kolega powyżej-Kercz jest specyfiznym miastem, fajne dla osób lubiących pamiątki minionej epoki - czas się zatrzymał tam na etapie ZSRR - na ulicach dominują moskwicze, spotkaliśmy też samotnie biegające konie :) na stacji kolejowej gdy odjeżdża pociąg do Moskwy z megafonu leci jakaś radziecka pieśń w stylu "Dień Pabiedy" i takie różne inne perełki. Szkoda tylko ze nie mogliśmy przez cieśninę przedostać się do Noworossyjska :(
Znaleźliśmy tez polski kościół (od pomnika Lenina przez park i w prawo jak na górę Mitrydat) o którym nie wspomina ani Pascal, ani Bezdroża, jednak myślę że słusznie bo potraktowano nas strasznie sucho, wręcz jak intruzów którzy nie wiadomo co chcą, natomiast byli obużeni ze nie ma o nich wzmianki w przewodnikach.
co do noclegu to odpuściliśmy sobie Kercz i w jakies 1,5 godziny dotarliśmy do Szcziółkina, gdzie za 5$ mieliśmy cały pokój dla siebie u byłego asa radzieckiego lotnictwa (wynajęcie mieszkania całego tam to koszt jakichś 20$/doba). dosyś spokojnie, choć miasto brzydkie; ciekawostką są ruiny elektrowni atomowej-nasz "pan" dwa dni pukał się w czoło po co tam poszliśmy, zamiast leżeć na plaży :) Morze nie takie brudne jak opowiadają, za to ciepłe, najpłytsze na świecie i świecące w nocy :) dobre dla osób szukajacych w pełni sezonu troszkę spokoju od zatłoczonych plaż Krymu

barteek666 

Wysłany: Czw Lip 02, 2009 11:45 pm   

Witam!
Odnawiam temat biletow na KRYM
Czy ktos moze mi napisac ile w tym roku kosztuja bilety na trasie Lwów-Symferopol w klasie kupiejnyj i czy ktos moze mi polecic jakiegos sprawdzonego posrednika ktory jest w stanie zakupic bilety z wyprzedzeniem w obie strony!
Z gory dziekuje za pomoc!
A i dodam jeszcze ze bilety byly by mi potrzebne na 18-20 .08 i powrot jakies 12-14 dni pozniej!

fenderson

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 4:13 pm   

Hey - Kupiejnyj u posrednika na allegro kosztuje kolo 150 zł . Jade za jakis na ukraine wlasnie po bilety dla siebie i reszty znajomych na wrzesnien wiec jesli chcesz to mogłbym kupic dla ciebie taniej . W kwestii wiarygodnosci to chyba najrozsadniej bylo by to zalatwic poprzez allegro bo nie wiem gdzie mieszkasz aby brac pod uwage osobisty odbiór .Mieszkam na podkarpaciu wiec na ukraine mam nie daleko w zwiazku z czym sam jade po bilety abysmy mogli jechac w jednym przedziale i by bylo taniej ,,,, W razie czego pisz ,,, pozdrawiam .

fenderson

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 5:09 pm   

Ps. mam pytanie do osob znajacych temat wnikliwiej tzn czy jest jakies "bezposrednie" polonczenie z lwowa do Kerczu ?? domyslam sie bedzie to z przesiadka ale napewno kupujac bilet docelowo bedzie on tanszy .... Czy ktos juz jechal w ten sposob ? i zna przede wszystkim czas przejazdu , cene i jak to ogolnie wyglada w praktyce bo z symferopola do ktorego jezdzilem jeszcze kawal drogi do tej miejscowosci ,, ??
pzdr.

monika marta

Wysłany: Pon Sie 10, 2009 9:11 pm   bilety

We Lwowie w tym roku spotkalam ludzi, ktorzy korzystali z posrednictwa lwow.info (tego adresu jestem pewna na nie na 100, ale na jakies 90 proc.) i bardzo sobie chwalili. Bilet odebrali tuz przed odjazdem pociagu. W sezonie z tego co widzialam po innych ekipach, mozna liczyc tylko na nieodebrane rezerwacje, zasadniczo trudno jest kupic z biegu bilety np. do odessy.

WADI.pl
WADI.pl

Wysłany: Nie Gru 13, 2009 11:14 am   BILETY na KRYM...

można u nas kupić, jako pośredników
www.wadi.pl lub www.wadi.com.pl

Bilety na trasy np.
Lwów->Krym warto kupować naprawdę wcześniej, w sezonie często ich nie ma już na 20-30 dni przed odjazdem pociągów, uzyskanie dobrych miejsc tez wymaga często znajomości tematu...
Polecam kupowanie przez np. Takiego pośrednika jak my? wtedy jest gwarancja ze pojedzie sie... napewno. Samodzielne kupowanie może się skończyć jak to jeden turysta stwierdził:
"i nie pojechałem bo nie było biletów wcale! - a moglem kupić u was i mieć spokój"

mamy pełne pakiety np BILETY TP (tam+powrót) +Ubezpieczenie + Nocleg...
Ceny i "STUDENCKIE" ......i DLA BOGACKICH ;-)

każdy na pewno znajdzie ofertę dla siebie... zapraszam.

lusac

Wysłany: Pon Gru 21, 2009 9:41 am   

tak tak, na pewno nie bedzie, panika-panika, kupujcie tylko w wadi :D oj oj oj... :)

WADI.pl
WADI.pl

Wysłany: Pon Gru 21, 2009 1:08 pm   

Każdy jest Panem swojej podróży....
Jeden kupi wcześniej inny nie....

Czy pojedzie czy nie?... jego własny wybór.
Udanych Wyjazdów.

lusac

Wysłany: Pon Gru 21, 2009 6:31 pm   

no wlasnie, tylko po co go straszyc...?

Odpowiedz do tematu