Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Krym - samochodem
Autor Wiadomość
kremenaros
Gość
Wysłany: Nie Sty 04, 2004 5:34 pm   Krym - samochodem

Wybieram się latem (lipiec) samochodem na Krym (prawdopodobnie Fiolent k/Sewastopola).
Czy może mi ktoś polecić jakiś czysty hotel (motel) po drodze??
Czy Fiolent to dobry wybór???

Pozdrawiam

kremenaros
Gość
Wysłany: Wto Lut 17, 2004 6:27 pm   Krym

nikt nie była na przylądku Fiolent ???
może ktoś był w BAŁAKŁAWIE ( to blisko )
wobec tego mam pytanie - czy uda się przejechac na Krym (Sewastopol) bez noclegu po drodze??

pozdrawiam :lol:

Rafał B.
Gość
Wysłany: Wto Lut 17, 2004 11:20 pm   Krym - samochodem

Nie byłem na Przylądku Fiolent ani w Bałakławie, co mam nadzieję nadrobić w tym roku. Na pytanie: "czy uda się przejechac na Krym (Sewastopol) bez noclegu po drodze?" - odpowiem: czlowiekowi rozsądnemu - nie. Po pierwsze jeżeli kierowca jest jeden, to sprawa jest co najmniej fizjologicznie ryzykowna (dla mnie niemozliwa). Po drugie, podróż nocą przez Ukrainę nie jest godna polecenia. O ile pamiętam, to jeżeli już zdarzają się rozboje na drogach, mają one wg. statystyk miejsce w godzinach późno-nocnych i wczesno-porannych. W moim przekonaniu aby coś takiego nas spotkało - trzeba faktycznie mieć pecha. Ale po co kusić licho jazdą w nocy? W nocy DAI w większości śpi, co ma pewne dobre strony, ale co by nie o nich nie mówić są oni w końciu stróżami prawa i winnni służyć w razie czego pomocą. I jeszcze trzeci argument (moim zdaniem najważniejszy) przeciw nocnemu podróżowaniu (nie tylko po Ukrainie). W nocy nie da się niczego zwiedzić, a podróż rozumiana tylko jako przemieszczanie się w przestrzeni, to nie jest to! Co widziałem (w drodze i na miejscu), gdzie (i jak) spałem, czytaj na http://www.republika.pl/rafalby/.

Rafał B.

P.S. Co wyjazdu samochodem na Krym poddaje pod rozwagę maila (to jest dopiero rozbój na prostej drodze), którego otrzymałem z "Pi-Zet-Ju". Oto jego treść:

----- Original Message -----
From: <Malgorzata.Baraniewicz@warta.pl>
To: <rafalby@poczta.onet.pl>
Sent: Tuesday, February 17, 2004 8:59 AM
Subject: Odpowiedź na pytanie.

W odpowiedzi na Pana zapytanie informujemy, iż istnieje możliwość ubezp. pojazdu w zakresie AC/KR wraz z rozszerzeniem ryzyka KR (kradzieży) w zakresie odpowiedzialności na kraje wyłonione z byłego Związku Radzieckiego. Zwyżka za rozszerzenie ryzyka kradzieży o w/w kraje wynosi 100% a składka minimalna przyjęta w tym ryzyku to nie mniej niż za 6 miesięcy. Jednocześnie informuję, że możliwość rozszerzenia ryzyka KR isnieje tylko wówczas gdy pojazd ubezp. jest w AC i KR w zakresie podstawowym.

Z poważaniem,
Małgorzata Baraniewicz

Rafał B.
Gość
Wysłany: Śro Lut 18, 2004 6:59 am   Krym - samochodem

Oczywiście chodzi o warunki ubezpieczenia w TUiR WARTA, skąd pochodzi zamieszczony mail. Przepraszam za pomyłkę. Na odpowiedź z P... Z... U... czekam z niecierpliwością.

R.B.

kremenaros
Gość
Wysłany: Śro Lut 18, 2004 7:03 pm   Krym

Inspiracją do zainteresowania się Półwyspem krymskim była relacja Pana Rafała z podróży w roku ubiegłym.Po kilku tygodniach spędzonych w internecie (przejrzałem mnóstwo stron o Krymie oraz przeczytałem kilkanaście dyskusji na różnych forach dyskusyjnych - głónie rosyjskich) zdecydowałem , że tegoroczne wakacje spędzę na Krymie.
Z kilku wzgledów wybrałem przyladek Fiolent http://www.fiolent.org.ua/ (długo zastanawiałem się nad Sudakiem http://www.sudak.ru/htm_rest/home_f1.htm) i stamtąd zamierzam penetrować cały półwysep (wprawdzie trochę daleko do Teodozji,ale z drugiej strony to "tylko" 200 km).Rezerwacji noclegów dokonałem juz w pensjonacie Orle Gniazdo. Wprawdzie można cos znaleść do spania w ostatniej chwili - ale wolę sobie zapewnić minimum bezpieczeństwa (dzieci).
Jeżeli chodzi o ubezpieczenie samochodu od kradzieży,mam ten sam problem co Pan.Generalnie ubezpieczenie mam w PZU i jest tam możliwe ubezpieczenie AC obejmujące Ukrainę , lecz mój agent nie miał jeszcze takiego przypadku i juz drugi miesiąc "dowiaduje się " o szczegóły (wysokość składki) w centrali PZU.
Odległość na Krym (ok.1300 km) teoretycznie jest do pokonania w 1 dzień (przejeżdżałem juz nawet 1800 km) ,ale nie po Ukraińskich drogach (w zeszłym roku jechałem przez Ukrainę do Rumunii).Może będę miał więcej szczęścia z hotelem po drodze niż Pan.

Pozdrawiam

Gosia
Gość
Wysłany: Wto Lut 24, 2004 11:20 am   Nie radzę

Na Krymie byłam już dwa razy (2002, 2003) i jest to miejsce jak najbardziej godne polecenia. Nie radzę natomiast wybierać się tam samochodem. Zdecydowanie wygodniejsza byłaby podróż pociągiem. Połączeń jest bardzo wiele, w sezonie trzeba jednak wcześniej kupić bilet. Jeśli chodzi o zachodnie wybrzeże Krymu, jest z pewnością dużo tańsze niż Południe z Jałtą, ale nie aż tak ciekawe. Zjeździłam prawie cały Krym i osobiście polecam Bakczysaraj i Eupatorię.

Rafał B.

Wysłany: Wto Lut 24, 2004 8:55 pm   Re: Nie radzę

:shock: "Nie radzę natomiast wybierać się tam samochodem." :?:
Dlaczego?... Moim zdaniem jest tylko jeden powód, który może (lecz nie musi) stać na przeszkodzie - stosunkowo drogie ubezpieczenie AC, a ściślej jego rozszerzenie na Ukrainę. Poza tym nie widzę przeciwwskazań. Veni, vidi, vici. No chyba, że ktoś źle czuje się za kierownicą, jest początkującym kierowcą (poniżej 100 tys. "przebiegu"), czy prześladuje go pech... Ale w takim wypadku odradzałbym wyjazd samochodem za jakąkolwiek granicę nie tylko wschodnią. :lol:

Rafał B.

Wysłany: Czw Lut 26, 2004 9:22 pm   Re: Nie radzę

W INTERNETOWYM INFORMATORZE PODRÓŻNICZYM ww.bezdroza.com nr 4 (91) luty 2004 - czytam:
IV. Forum dyskusyjne - ciekawe posty
m. in.
"Rafał B. - odradza wyjazd samochodem na Krym" :roll:
...?! :shock:

To nie ja odradzam, tylko Gosia - Gość. Ja tylko pytam - "dlaczego?", jednocześnie próbując dociec przyczyn jej niecheci do jazdy autem w tym kierunku! Myślę, że wynika to z kontekstu mojej wypowiedzi, na tle tego co napisała Gosia, którą serdecznie pozdrawiam. Odradzając podróż na Krym smochodem, przeczyłbym temu co napisałem w swojej relacji z ubiegłorocznego pobytu w tym uroczym miejscu! A więc jeszcze raz powtórzę: "Jeżeli zatem chcecie spędzić urlop wśród bajecznie pięknych miejsc, za stosunkowo niewielkie pieniądze, mieć kontakt z egzotyczną przyrodą, smacznie i niedrogo zjeść próbując przysmaków z odległych stron - musicie odwiedzić Krym. (...) Wyjazdy na Ukrainę, szczególnie samochodem - sądząc po ilości aut z polskimi numerami jakie spotkaliśmy na Krymie, jest to temat dość dziewiczy. Tak, więc o ile ta relacja nie rozjaśniła Waszych wątpliwości, napiszcie do nas a spróbujemy odpowiedzieć." :D

gaja
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lut 26, 2004 10:21 pm   Krym

Polecam wyprawę na Krym- jest tanio i bezpiecznie, mogę dać namiary na tanie noclegi w Sewastopolu- poniżej 2 $- mozna tam mieszkać i zwiedzać Bałakławę, Bakczysaraj, Chersones, Inkermann, pływać z delfinami...jest cudownie!

wtak 

Wysłany: Pią Lut 27, 2004 4:35 pm   

Gaju prosimy Cię więc o szersze info na temat niniejszej kwatery (warunki, położenie itd)
Pozdrawiam

gaja
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 27, 2004 8:50 pm   Krym

Zbysieczku,
mieszkałam w PŁn.Sewastopolu- w tzw. agroturystycznych kwaterach niedalego plaży- było tam kilka pokoi kilkuosobowych (2,3 os), duzy ogród, z prysznnicem, toaletą, kuchnią i bardzo sympatycznymi włascicielkami- czysto, przyjemnie i tanio- po 10hr. Jeżeli jesteś zainteresowany, to prześlę Ci kronikę podrózy!

kremenaros
Gość
Wysłany: Nie Lut 29, 2004 9:08 am   Re: Nie radzę

Nie bardzo rozumiem dlaczego odradzasz podróż samochodem i polecasz pociąg,skoro , jak sama piszesz , są problemy z biletami (i sama podróż jest męcząca - ponad 20 godzin).Jadąc samochodem można po drodze zobaczyć coś interesującego w okolicy , a przede wszystkim przerwać podróż i wypocząć.Skoro zjeździłaś cały Krym,to napisz dlaczego powinienem wybrać Eupatorię (skąd jest bardzo daleko np. do Sudaku) a nie Przylądek Fiolent.

Pozdrawiam

[quote="Gosia"]Na Krymie byłam już dwa razy (2002, 2003) i jest to miejsce jak najbardziej godne polecenia. Nie radzę natomiast wybierać się tam samochodem. Zdecydowanie wygodniejsza byłaby podróż pociągiem. Połączeń jest bardzo wiele, w sezonie trzeba jednak wcześniej kupić bilet. Jeśli chodzi o zachodnie wybrzeże Krymu, jest z pewnością dużo tańsze niż Południe z Jałtą, ale nie aż tak ciekawe. Zjeździłam prawie cały Krym i osobiście polecam Bakczysaraj i Eupatorię.[/quote]

wtak 

Wysłany: Pon Mar 01, 2004 10:56 am   Re: Krym

[quote="gaja"]Zbysieczku,
mieszkałam w PŁn.Sewastopolu- w tzw. agroturystycznych kwaterach niedalego plaży- było tam kilka pokoi kilkuosobowych (2,3 os), duzy ogród, z prysznnicem, toaletą, kuchnią i bardzo sympatycznymi włascicielkami- czysto, przyjemnie i tanio- po 10hr. Jeżeli jesteś zainteresowany, to prześlę Ci kronikę podrózy![/quote]

Droga Gaju!
Bardzo proszę, będę zobowiązany :D
(10 Hr to od osoby prawda ?? )

Rafał B.

Wysłany: Pią Lip 02, 2004 1:39 am   Kto czytał, niech sobie popatrzy...

Kto czytał :roll: http://www.republika.pl/rafalby/ niech sobie popatrzy :shock: ... http://www.album.com.pl/album.php?id=5077

Rafał B.

Wysłany: Śro Wrz 08, 2004 2:14 pm   

Teraz do albumów: CHORWACJA/CZARNOGÓRA_2002 http://album.com.pl/album.php?id=5108 , UKRAINA_2003 http://album.com.pl/album.php?id=5077 , SŁOWACJA_2003 http://album.com.pl/album.php?id=5120 dorzuciliśmy jeszcze nowy: UKRAINA_2004 http://album.com.pl/album.php?id=5649 .

Zapraszamy do oglądania - tylko uwaga - jest tam ponad 200 zdjęć i nie wszystkie są O.K., ale to w końcu dopiero pierwsze nasze wprawki na cyfraku...

P.S. Relacja "się pisze" ale wymaga to czasu. Zapraszam już ...na przełomie jesieni i zimy. A na razie - tu: http://republika.pl/rafalby/ .

kremenaros
Gość
Wysłany: Wto Gru 21, 2004 3:29 pm   Relacja z wyjazdu

Tutaj jest kilka uwag na temat mojego wyjazdu na Krym

http://forum.gazeta.pl/fo...=623&w=14249127

Pozdrawiam

ewelina
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 29, 2005 10:24 am   krym:)

Witam serdecznie wszystkich wybierających się w to urocze miejsce,a także stałych bywalców!Bardzo cieszę się z dużego zaineresowania Krymem,sama miałam to szczęście,że od 5 lat spędzam tam każde wakacje(w tym roku też mam zamiar jechać!).Jeśli ktoś potrzebuje informacji,bardzo chętnie w miarę swoich możliwości je udzielę.Pozdrawiam!Ewelina
PS.Ukraina to nie tylko Krym :wink:

Rafał B.

Wysłany: Pon Sty 31, 2005 7:27 am   Re: Krym - samochodem

Znowu dałem upust swojemu grafomaństwu, tym razem na nowej wersji witrynki http://rafalby.webpark.pl . Zapraszam zatem do lektury (tym razem koniecznie w odcinkach). Znajdziecie tu głównie opis wyprawy na Krym w ubiegłym, 2004 roku oraz linki do tego co już było.

Pozdrawiam!

darek
Gość
Wysłany: Wto Maj 10, 2005 10:37 pm   Wyjazd na Krym samochodem?

Polecam jak najbardziej ten środek lokomocji. Trzymaj się głównych dróg to szybko pojedziesz Uważaj na tabliczki DAI - przed posterunkami ichniej milicji. Raz to zlekceważyłem i zapłaciłem (łapówa). Przy okazji obejrzałem sprzęt na którym pracują. Polecam taki polskiej policji.
Byłem na półwyspie Fiolent. Ładnie jest wiosną. Potem jest szaro, słono i gorąco. Nawet Kercz tego nie rekompensuje. Bardziej polecam okolice Sudaku i teodozji, ewentualnie Eupatoria. Bocznre drogi kiepski. Benzyna tania, podobnie gaz. Natomiast tak miłych i uczynnych kierowców nie spotkasz nigdzie na świecie. Wiem coś o tym przejechałem całą Europę wzdłuż i wszerz. Pozdrawiam. Humanitas@wp.pl

zdzisbis
Gość
Wysłany: Czw Maj 12, 2005 1:50 pm   polecam Krym

Byłem na Krymie 13 razy.Dobre miejsca to Fieodozja/Teodozja/ wypady na Sudak,M.Azowskie,Ordżnikidze,Koktejbel,Nowy Świat
Euwpatoria bardziej stacjonarnie choć nie tak daleko Sewastopol,Bałakława,Bakczyseraj.
W zeszłym roku przypadkowo odkryłem dobre miejsce 4,5 km od Kaczy,do Bakczyseraju 37 km, do Sewastopola 27, do Jałty 97
Podaję namiar Świetłana i Wiktor +380506565956

Odpowiedz do tematu