Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admintech
Wto Maj 05, 2009 8:21 pm
najbrudniejsze miejsca w polsce
Autor Wiadomość
seneka 
seneka

Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 9:38 pm   najbrudniejsze miejsca w polsce

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem forum a także zapalonym wędrowcem, czy to po Polsce czy za granicą. Chciałbym wypowiedzieć się na jeden temat....od dłuższego czasu zauważam katastrofalną sytuację w polskich górach i lasach. Gdziekolwiek nie spojrzeć, wszędzie można odnaleźć śmieci ! Całą masę śmieci, opony, butelki, worki a nawet stare meble...
Nie omija tego ani stolic polskiego wypoczynku jak np. Zakopane, ani lasów które znajdują się wkoło mego miejsca zamieszkania....
Dzikie wysypiska to zmora naszego kraju, co pcha ludzi do tak strasznych posunięć ? Ja przecież również płacę za śmieci i do głowy nigdy nie wpadło mi aby pojechać z pełnym bagażnikiem odpadków do lasu i tam to zostawić.
Jestem przeciwnikiem tego stanu rzeczy, człowiek ucieka do lasu czy w góry aby odpocząć, naładować baterie... jak można to zrobić skoro trzeba oglądać widoki które nie mają wiele wspólnego z przyrodą ?
Postanowiłem zadziałać, stworzyłem stronę internetową gdzie zamieszczam zdjęcia - na razie z moich okolic - na których zamieszczam np. miejsca w których znajdują się dzikie wysypiska, walące się budynki które zagrażają życiu, czy miejsca ogólnie brudne i zaniedbane. Noszę się z myślą o rozszerzeniu tematyki, ale to na razie przyszłość. Strona powstała niedawno, więc jest pewnie daleka od ideału. Jednak myślę że idea która temu przyświeca jest warta pracy którą trzeba w to włożyć.
Mam nadzieję że Wy - użytkownicy tego forum - dołączycie do projektu, i będzie można coś wspólnie osiągnąć, zmienić mentalność ludzi, chociaż sam wiem że jest to niełatwe, a nawet w wielu przypadkach niemożliwe.
Chciałbym aby strona ta była swego rodzaju przewodnikiem dla ludzi siedzących w urzędach, aby szybciej i może dzięki temu skuteczniej reagowali na tego typu sytuacje.
Jeśli więc jesteście w pięknym miejscu, ale widzicie również coś co nie powinno się tam znajdować, coś co Was przerazi, zróbcie zdjęcia, podpiszcie i wyślijcie na stronę.
Jak pisałem wcześniej, relacje zdjęciowe są na razie tylko z moich stron, jednak cieszyłbym się gdyby ludzie z całej Polski się dołączyli :) Myślę że warto....
Na stronie można pisać komentarze, publikować własne teksty, artykuły. Zapraszam serdecznie.

www.brudnapolska.boo.pl

seneka 
seneka

Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 7:55 pm   

i zapomniałem dodać ;) proszę o wypowiedzi na temat mojej strony, czy może powinienem coś zmienić, ulepszyć, czy po prostu gra jest " warta świeczki ", wyraźcie swoje opinie.

Pozdrawiam :)

Ramaja

Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 11:39 am   najbrudniejsze miejsca w Polsce

Najlepsze że to śmiecą ci co pobudowali sie w willach pod miastem nowobogaccy bo biedota mieszka w blokach i śmietnik ma pod nasem i ani mysli że można śmieci targać kilka kilometrów do lasu.

Odpowiedz do tematu