Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
szukam fajnego, nieobleganego miejsca nad morzem
Autor Wiadomość
iwmich 

Wysłany: Śro Sie 05, 2009 11:16 am   szukam fajnego, nieobleganego miejsca nad morzem

Cześć! Wybieramy się wkrótce z mężem na przedłużony 3-4 dniowy weekend gdzieś w Polskę. Pomyśleliśmy o morzu, ale chcielibyśmy uniknąć tłumów, a jednocześnie znaleźć się w ładnym miejscu, gdzie można sobie pospacerować plażą, daj Boże się wykąpać, a fajnie, żeby tam jeszcze coś ciekawego było do obejrzenia. No i oczywiście jakieś noclegi oraz dojazd środkiem publicznego transportu. Do tej pory nad morze latem jeździłam tylko na wczasy z rodzicami i zawsze były to b. zatłoczone miejsca, ale wiem z opowieści, że nie wszędzie tak jest. Polećcie proszę jakieś fajne miejsca, gdzie przypada więcej niż metr kwadratowy na jednego turystę ;) Z góry dzięki. Aha, bardziej pasuje nam wybrzeże zachodnie, bo jesteśmy z Poznania - ale jak będzie dobry dojazd z jedną max przesiadką, to może być i wschodnie.

Krynia 

Wysłany: Wto Gru 29, 2009 11:46 am   

Obawiam się, że w sezonie wszędzie pełno. Gdziekolwiek nie byłam w sezonie nad morzem, nawet w najgorszej dziurze jest totalny full. Za to przed i po sezonie wszytko wymiera i wtedy naprawdę warto się wybrać nad polskie morze. W czerwcu (początkiem) byliśmy w Sopocie i było puściuteńko, końcem września w Dąbkach i Darłowie i to samo. Jedyny minus jest taki, że już się raczej nie da kąpać. Ale słońca można złapać, odpocząć i mieć pewność że się nie trafi na żadną kolonię, praktycznie nikogo tam wtedy nie było.

mrzysty 

Wysłany: Pią Paź 01, 2010 5:51 pm   

Byłem w sezonie w stadninie koni w Białogórze jakiś kilometr od plaży wyludnionej na tyle że można nawet na golasa śmigać.

Macius

Wysłany: Sob Cze 11, 2011 8:12 pm   

Ja mogę polecić z czystym sumieniem Ustronie Morskie. Co roku udaje się tam na wypoczynek na pole namiotowo kempingowe "Pod brzozami". Piękny, duży teren, do morza tylko 300 metrów. W pobliżu Biedronka, banki, apteka. Bardzo ładna plaża. "Pod brzozami" mają też bardzo atrakcyjne ceny, a przed sezonem to już w ogóle nie lada okazja. Zresztą wszystko jest na ich stronie internetowej. Gorąco polecam i pozdrawiam!

Joanna99

Wysłany: Wto Lip 19, 2011 5:06 pm   

A może Hel? Ja mam sentyment. Przydatny artykuł o wybrzeżu helskim:
http://outour.pl/index.php?art=1

Joanna99

Wysłany: Wto Lip 19, 2011 5:07 pm   

W prawdzie to nei odludzie, ale jakoś zawsze mam wrażenie, że nie jest tak tłoczno jak w innych nadmorskich miejscach.

asia53

Wysłany: Wto Lip 19, 2011 9:24 pm   

Przyłączam się do wielbicieli Helu :)

Lidka

Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 2:40 pm   

Ja też lubię Hel, ale o samotnych wyprawach na plaże, raczej tam nie ma mowy.

dominn

Wysłany: Śro Cze 06, 2012 1:40 pm   

Łeba co prawda jest oblegana ale ma to swoje uzasadnienie - czyściutka plaża i wiele atrakcji. Chociaż znajdą się miejsca gdzie będzie można odciąć się od tłumów.

Lidka

Wysłany: Pon Lip 09, 2012 12:39 pm   

Jęsli ma być bardzo spokojne to polecam Sasino pomiędzy Łebą, a Władysławowem. Plaża jest oddalona o przynajmniej km, dojść można przez las - Rezerwat Krajobrazowy, dlatego jest spokojnie, dzikie tłumy wolą plażę zaraz przy hotelu :)

Helionn

Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 11:22 pm   

Jeśli chciałabyś odpocząć w spokojnym miejscu polecam Jastarnię na półwyspie helskim. W tym roku wypoczywaliśmy w hotelu Spa Dom Zdrojowy: http://www.zdrojowy.com.pl/ właśnie w tym miejscu i byliśmy bardzo zadowoleni. Plaża czysta, nie było tłumów, blisko las sosnowy. Jak na taki obiekt ceny też zachęcające. Dużą zaletą dla nas była bliskość Trójmiasta więc w chłodniejsze dni mogliśmy odpuścić sobie plażę i wybrać się na zwiedzanie Gdańska.

gecia88

Wysłany: Nie Paź 07, 2012 8:59 am   

polecam Ostrowo między Karwią a Jastrzębia Górą, szeroka plaża, mało turystów, znacznie mniejsze ceny niż w okolicznym miejscowościach, do plazy trzeba się przespacerowac ale co tam ;)

scarlett_26

Wysłany: Pią Paź 12, 2012 12:04 pm   

Witam:)
Dla mnie nad morze = Sopot :)

http://pobyty.pl/noclegi/sopot/

To jedno z najładniejszych nadmorskich miast uzdrowiskowych w Polsce. Można przy okazji zahaczyć o całe Trójmiasto. Niepowtarzalny charakter nadają miasto secesyjne kamieniczki i wille otoczone drzewami. Sopot słynie z dobrych klubów oraz dyskotek co mi się spodobało bo często odwiedzam to miasto ze znajomymi :)

Katanka 

Wysłany: Wto Paź 30, 2012 9:46 am   

jeżeli ktoś lubi spacery, to polecam okolice Karwieńskich Błot i Jarosławca:) a spacery dlatego, że chwilkę się trzeba przejśc po plaży, żeby znaleźć taką wyludnioną, bo wiadomo, że koł głównych zejść jest zawsze dużo ludzi :) ale plaże szerokie i czyste (przynajmniej czyste były rok temu)

lisia_norka

Wysłany: Pon Lis 12, 2012 10:48 pm   

Już trochę po czasie, ale może komuś przyda się w latach następnych.
Ja polecam Sztutowo i Katy w okolicach Krynicy Morskiej. Nawet w sezonie nie ma tam dzikich tłumów.
Noclegów szukałam przez stronę www.e-noclegi.pl. Maja sporą bazę noclegową, zdjęcia, opisy i opinie osób które odwiedziły już te miejsca.

Violett

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 9:06 am   

Nie zgodzę się z jedną z wypowiedzi, że nad morzem w sezonie wszędzie pełno ludzi. My z mężem też nie cierpimy tłumów i z wakacji nad morzem byliśmy zadowoleni bardzo. Widzę, że jeszcze nikt nie wspomniał o Sobieszewie. Miejscowość usytuowana jest nad zatoką gdańską. Zalety: jeśli zakwaterujecie się poza centrum to na plaży będzie dosłownie kilka do kilkunastu osób przy każdym zejściu. Im zalej od zejścia nad morze tym bardziej puuuuustoooo. Jest tam naprawdę cudownie. No i oczywiście bursztyny zbierać można...

Zycia_1221 

Wysłany: Śro Lis 21, 2012 10:25 am   

Witam !
Jestem tu od niedawna!
Znam dużo ciekawych miejsc nad morzem.
Co roku jeżdżę latem i zwiedzam miejscowości nadmorskie i okolice.
Mogę z przyjemnością udzielić kilka informacji :)
Pozdrawiam Kamila!

kamycek

Wysłany: Czw Kwi 04, 2013 10:18 pm   

Z ciekawych, ale nieobleganych miejsc nad morzem polecam Pobierowo - http://www.e-wczasy.pl/noclegi,pobierowo

dominn

Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 1:40 pm   

Pobierowo raczej należy do obleganych kurortów. Przynajmniej od ostatnich kilku lat :) My możemy polecić położony tuż obok Łukęcin. Jest to niewielka miejscowość usytuowana w lesie. Jest tam mniej turystów i można tam wypocząć w ciszy i spokoju :)

Odpowiedz do tematu